Fotografické služby – Focení svateb

Focení svateb se věnuji několik let. Zaměřuji se především na svůj rodný region, což jsou okresy Kolín a Kutná Hora, kde to znám a mohu nejlépe odhadnout možnosti focení na daném místě, ale po dohodě fotím i jinde. Fotím reportážním způsobem, malé obřady i celodenní svatby.

Nejdůležitější jsou pro mě vždy vzájemné osobní sympatie s budoucími novomanželi, „naladění na jednu notu“. S úsměvem jde všechno lépe. Miluji svatby s uvolněnou rodinnou a přátelskou atmosférou. Tak jako u jiného typu focení, i zde si nade vše cením pozitivního a pohodového přístupu. Jsem rád, když jsou lidé milí, komunikativní, trpěliví a ochotní se fotit. Vždy mě těší, když mi novomanželé důvěřují a nemají problém tuto velkou událost ve svém životě se mnou sdílet.

Ceník focení svateb

Na výběr máte tři cenové balíčky rozdělené dle doby focení a počtu snímků.

Balíček (služba) Cena Popis služby
Pouze obřad (1 hod.)
3500 Kč Focení svatebního obřadu, portréty svatebčanů v okolí místa konání obřadu. Obdržíte cca 150 snímků.
Půlden (4 hodiny) 6500 Kč Nejoblíbenější balíček, v rámci něhož se obvykle stihne vše podstatné – focení svatebního obřadu, portréty svatebčanů, svatební hostina apod. Obdržíte cca 300 snímků.
Celý den (8 hodin) 10.000 Kč Obvykle focení příprav ženicha a nevěsty, svatební obřad, portréty svatebčanů, průběh slavnostní hostiny, volná zábava po hostině. Obdržíte cca 500 snímků.
Rezervační poplatek 2000 Kč
Cestovné 5 Kč/km včetně zpáteční cesty a všech přejezdů mezi lokalitami (bude stanoveno individuálně)
Prodloužení focení 1000 Kč/hod. každá další započatá hodina mé přítomnosti na svatbě nad rámec balíčku

Uvedené ceny platí pro běžné svatby. V případě neobvyklých požadavků nebo nenadálých okolností během svatebního dne si vyhrazuji právo konečnou částku (po dohodě s novomanželi) přiměřeně navýšit.

Obvyklý průběh svatebního focení

Pouze svatební obřad

Sejdeme se krátce před svatebním obřadem u oddacího místa. Nafotím průběh svatebního obřadu a poté společné portréty novomanželů a svatebních hostů v okolí.

Celodenní focení

Přijedu ráno/dopoledne do místa vašeho bydliště/ubytování. Zde fotím svatební přípravy – např. líčení a oblékání nevěsty, přípravu ženicha, postupný příjezd příbuzných a svatebních hostů, různé momentky. V místě svatebního obřadu pak fotím organizační přípravy na obřad, samotný obřad, svatební hosty, po obřadu pak společné snímky svatebčanů. Po obřadu následuje obvykle přesun na místo svatební hostiny. Společné snímky novomanželů fotíme dle domluvy, buď ještě před hostinou, nebo až po slavnostním obědě. Osobně upřednostňuji druhou možnost – focení probíhá bez stresu a časové tísně a příbuzní „nebrblají“, že zdržujete a necháváte je čekat.

Kde už jsem fotil svatby

Kolín – radnice (opakovaně); Kolín – Cerop; Kutná Hora – Vlašský dvůr (opakovaně); Radim – zámek; Kačina – zámecká kaple; Kačina – exteriér; Loučná Hora – kostel sv. Jiří; Poděbrady – Havířský kostelík (opakovaně); Chlumec nad Cidlinou – zámek Karlova koruna (opakovaně); Havlíčkův Brod – kostel Nanebevzetí Panny Marie; Čáslav – radnice; Žleby – zámecký park; Rataje nad Sázavou – zámecká kaple; Český Brod – radnice; Český Brod – historické podzemí (opakovaně); Zbraslavice – tvrz; Bohdaneč – venkovní svatba u rybníka, a další „soukromé“ svatby v místech bydliště novomanželů (Jevany, Krupá, Jindice a další).

Než mě kontaktujete, seznamte se prosím s tím, jak focení svateb probíhá. Pokud vám cokoli nevyhovuje, oslovte prosím jiného fotografa.

Zaujala vás moje nabídka? Kontaktujte mě →