Fotografické služby – Focení svateb

Focení svateb se věnuji několik let. Zaměřuji se především na svůj rodný region, což jsou okresy Kolín, Kutná Hora a Nymburk, kde to znám a mohu nejlépe odhadnout možnosti focení na daném místě, ale po dohodě fotím i jinde. Fotím malé obřady i celodenní svatby.

Nejdůležitější jsou pro mě vždy vzájemné osobní sympatie s budoucími novomanželi, „naladění na jednu notu“. Nejlépe se cítím na svatbách s uvolněnou rodinnou a přátelskou atmosférou, kde snáze zapadnu mezi svatebčany. Tak jako u jiného typu focení, i zde si nade vše cením pozitivního a pohodového přístupu. Jsem rád, když jsou lidé milí, komunikativní, trpěliví a ochotní se fotit, neotáčejí se ke mně zády a moje přítomnost je neobtěžuje.

Nejraději trávím s novomanželi celý svatební den, od příprav v místě bydliště přes obřad až po hostinu a volnou zábavu po ní. Vždy mě těší, když mi novomanželé důvěřují a nemají problém tuto velkou událost ve svém životě se mnou sdílet.

Ceník focení svateb

Uvedené ceny platí pro běžné svatby. V případě neobvyklých požadavků nebo nenadálých okolností během svatebního dne si vyhrazuji právo konečnou částku (po dohodě s novomanželi) přiměřeně navýšit.

Doba foceníCena
1. hodina3000 Kč
každá další započatá hodina mé přítomnosti1000 Kč
rezervační poplatek (záloha)1000 Kč
cestovné (je-li účtováno)cca 5 Kč/km včetně zpáteční cesty (bude stanoveno individuálně)

Kolik dostanete snímků

Individuálně, ale určitě jich budou stovky a pokryjí rovnoměrně celou dobu, co budu na svatbě přítomen. Nebudu vám ale slibovat konkrétní počet – jsou svatby, kde se toho děje strašně moc a skoro nevím, co fotit dřív. Ale jsou také svatby, kde se neděje nic a dlouhé hodiny není co fotit.

Obvyklý průběh svatebního focení

Pouze svatební obřad

Sejdeme se krátce před svatebním obřadem u oddacího místa. Nafotím průběh svatebního obřadu a poté společné portréty novomanželů a svatebních hostů v okolí.

Celodenní focení

Přijedu ráno/dopoledne do místa vašeho bydliště/ubytování. Zde fotím svatební přípravy – např. líčení a oblékání nevěsty, přípravu ženicha, postupný příjezd příbuzných a svatebních hostů, různé momentky. V místě svatebního obřadu pak fotím organizační přípravy na obřad, samotný obřad, svatební hosty, po obřadu pak společné snímky svatebčanů. Po obřadu následuje obvykle přesun na místo svatební hostiny. Společné snímky novomanželů fotíme dle domluvy, buď ještě před hostinou, nebo až po slavnostním obědě. Osobně upřednostňuji druhou možnost – focení probíhá bez stresu a časové tísně a příbuzní „nebrblají“, že zdržujete a necháváte je čekat.

Kde už jsem fotil svatby

Kolín – radnice (opakovaně); Kolín – Cerop; Kutná Hora – Vlašský dvůr (opakovaně); Radim – zámek; Kačina – zámek; Loučná Hora – kostel sv. Jiří; Poděbrady – Havířský kostelík; Chlumec nad Cidlinou – zámek Karlova koruna; Havlíčkův Brod – kostel Nanebevzetí Panny Marie; Čáslav – radnice; Žleby – zámecký park; Rataje nad Sázavou – zámek; Český Brod – radnice; Český Brod – historické podzemí (opakovaně); Zbraslavice – tvrz; Bohdaneč – venkovní svatba u rybníka a další „soukromé“ svatby v místech bydliště (Jevany, Krupá a další).

Než mě kontaktujete, seznamte se prosím s obchodními podmínkami. Pokud vám cokoli nevyhovuje nebo se vám moje fotky nelíbí, oslovte prosím jiného fotografa.

Zaujala vás moje nabídka? Kontaktujte mě →